DOMiJADA 2024

” Želim si ljubezni … “

Ustvarjalni natečaj

V razpis za 59. Domijado smo prvič vključili ustvarjalni natečaj. Zelo smo se razveselili odziva dijakov. Komisija je imela težko nalogo, saj so prispeli izdelki zelo raznoliki in skrbno izdelani.

Vabljeni k ogledu spletne galerije, kjer so razstavljeni vsi izdelki in označena prva tri mesta. Komisija se je odločila, da bo podelila tudi izredno nagrado za ustvarjalnost dijaku, ki je napisal in zaigral avtorsko skladbo za klavir (klikni na sliko s klaviaturo).

Čestitamo vsem sodelujočim in mentorjem, da spodbujate dijake v razvoju njihovih močnih področij. Bravo!

1. mesto

Naslov izdelka: Sedalo ljubezni
Avtor: Emanuel Pobežin
Dijaški dom Lizike Jančar
Mentorica: Barbara Peras

Prvo mesto pripada izdelku, ki ga je naredil Emanuel Pebežin iz DD Lizike Jančar Maribor. Izdelal je zložljiv lesen stol. Izdelek je dosegel vse točke v vseh kategorijah, saj je zelo uporaben  in hkrati estetsko dovršen. Dijak je dokazal, da mladostna inovativnost ne pozna meja.

2. mesto

Naslov izdelka: Zelena Kreacija
Avtor: Maruša Sedovnik
Dijaški dom Lizike Jančar
Mentorica: Vesna Špes Ciringer

Drugo mesto zaseda čudovita maturantska obleka, ki jo je izdelala Maruša Sedovnik iz Dijaškega doma Lizike Jančar Maribor. Obleka je zagotovo ustrezala vsem predpisanim kriterijem, saj je uporabna, dijakinja pa je pokazala veliko znanja in želje po ustvarjanju estetskih izdelkov.

3. mesto

Naslov izdelka: V objemu srca
Avtor: Emily Sobočan, Melisa Horvat in Melisa Lenarčič
Dijaški dom Drava Maribor
Mentorica: Bojana Kimovec in Kirka Rojko

Tretje mesto na ustvarjalnem natečaju Domijade 2024 je zasedel izdelek, ki so ga naredili ……. iz Dijaškega doma Drava. Lesen pano so ob pomoči mentorice izdelali dijaki sami. Okrasili so ga z ročno izdelanimi srčki in drugimi izvirnimi okraski. Izdelek je uporaben kot ozadje za fotografiranje za najrazličnejše priložnosti.

Prispevek, ki je prejel posebno priznanje. Skladba z imenom “Butterfly Flies (Metulj leti)”, ki jo je skladal in zaigral Luka Ilovar iz Jegličevega dijaškega doma.

Organizatorji letošnje Domijade:

SKUPNOST DIJAŠKIH DOMOV SLOVENIJE / DIJAŠKI DOMOVI MARIBORSKE REGIJE

• DD Lizike Jančar
  • DD Srednje prometne šole Maribor
  • DD Antona Martina Slomška Maribor
  • TŠC Maribor – SŠ in DD
  • DD Gimnazije in Srednje šole za kemijo in farmacijo Ruše
  • DD Drava Maribor

Ljubi me najbolj takrat, ko to najmanj zaslužim, ker to takrat najbolj potrebujem.

— NEZNAN

Vse, kar je v letu ptice, je v srcu človeka, ki ljubi.

— RUDI KERŠEVAN

V celem vesolju ne boš našel osebe, ki bi bila bolj potrebna tvoje ljubezni in naklonjenosti kot si jo ti sam.

— BUDDHA

O Skupnosti dijaških domov Slovenije

SDDS skrbi za razvoj, spremljanje in posodabljanje kurikula, predlaga razvojne projekte/programe, in aktivno sodeluje z Zavodom za šolstvo RS.

Programsko se povezujemo in sodelujemo z Društvom vzgojiteljev DD Slovenije, ostalimi področinimi skupnostmi ter sooblikujemo programe izobraževanja in strokovnega usposabljanja.

V SDDS spodbujamo razvoj poslovne funkcije DD preko skupnih javnih naročil (čistila storitve varovanja,…). Spodbujamo delovanje regijskih aktivov in nudimo podporo delovanju študijskih skupin v mreži dijaških domov.

Vsako leto Organiziramo Domijado ter izdajamo Revijo Iskanja, strokovno publikacijo iz področja vzgoje in izobraževanja

Dijaški dom Lizike Jančar Maribor

Titova cesta 24a, 2000 Maribor

tel.: 02 300 46 15